Єлизаветанки в Україні :
Previous Next
You are here:   Про нас Історія
Історія нашого Згромадження PDF Друк E-mail
Клара Вольф (1805-1853), котра була родом із Прудника, висловила ідею в мисі (Польща), щоб піклуватися про хворих та самотніх в їх власних домівках. За порадою сповідника, вбачаючи в цьому волю Бога, Марія-Луїза Меркерт (1817-1872), її рідна сестра Матильда (), Франциска Вернер () –шкільна подруга – приєднались до Клари.

Клара Вольф(1805-1853)

Францискa Вэрнэр () Матильда () Мария-Луиза Мэркэрт (1817-1872)

 

Свою організовану доброчинну діяльність вони почали в м.Нисі (Nysa, Польша)
27 вересня 1842р.
В цей день вони приступили до таїнства святої сповіді, брали участь У Святій Месі, яку правив їх духовний наставник, і прийняли Святе Причасття. Біля невеликого скромно вбраного вівтаря присвятили себе і свою
місію Пресвятому Серцю Ісуса та отримали благословіння священника на доброчинну діяльність в рідному
місті.

Ці чотири молоді дівчини щоденно, невтомно, з гідністю і самовіддано виконували довірені Їм обов’язки, доглядаючи хворих в їх домівках, а також збирали грошові та інші матеріальні пожертви для нужденних людей.

Сестри служили також хворим на тиф, незабаром Матильда и Франциска були інфіковані, і Матильда

не здолала цю хворобу, померла. Але милосердна любов цих Сестер була настільки сильною, що межувала із віддачею власного життя. Ніяка хвороба, навіть інфекційна, не була здатною втримати Їх від служіння іншим людям. Марія-Луїза писала: «Ми не боїмося нестатків чи жертв. Нас навіть не лякає думка про те, що хвороба першого ж підопічного, який потребує нашої допомоги, може стати причиною нашої смерті».

А прикладом для них була Св. Єлизавета Угорська, яку в 1850р. обрали заступницею Спільноти.

Життєвим девізом Св.Єлизавети були слова з Євангелія Матвія: «…все що зробили одному з цих братів Моїх, те зробили Мені». І цими ж словами керувались наші Засновниці, які служили іншим людям з повною, радісною самовіддачею.

Марія-Луїза Меркерт, одна з цих молодих дівчат, була першою Генеральною Настоятельницею нашого Згромадження, Сестер Святої Єлизавети і на радість нам усім 30 вересня 2007рмисі (там де Вона починала свою діяльність) була зарахована

до образу Блаженних.

Марія-Луїза покладалася на Бога і з повною самовіддачею направляла сестер туди, де була потреба, в дитячі садки, школи, лікарні, будинки опіки та на мисії.

Сьогодні в нашом Згромадженні більше 1500 тисячі сестер в 19 країнах світу, працюють в лікарнях, шпиталях, школах, садках, дитячих притулкахі всюди, де хтось потребує допомоги.

 

Останні новини

Єлизаветанки - місіонерки
Вже не перший рі...

Найпопулярніші

Юніорат
    Юніорат ...
Аспірантура
  Аспіранту...
Новіціат
  Новіціат ...