Єлизаветанки в Україні :
Previous Next
You are here:   Про нас Покровителька
Наша Покровителька PDF Друк E-mail

Св. Єлизавета Угорська (Покровителька нашого Згромадження )

- жила в ХIII столітті. Її життя було коротким, але сповнене радістю та смутком.Народилась влітку 1207р., походила з королівського роду, батьки Король Андрій ІІ та Королева Гертруда видали її заміж за Людвіга, сина Туринського Князя Германа.

Молоду пару об’єднувало сильне кохання. Єлизавета всіляко намагалась порадувати чоловіка. Людвіг – добрий опікун і мудрий правитель. Сповнена Божої Любові, Вона жила у щасливому шлюбі, маючи трьох дітей: Германа, Софію і Гертруду.

Єлизавета була дуже набожною і, заходячи до каплиці, завжди знімала корону зі словами: «Як же я можу носити золоту корону, якщо мій Спаситель носить корону з терну». Вона помічала страждання людей бідних, калік, старих і немічных. Допомогала сиротам, в’язням і нещасним людям, якими інші нехтували. Єлизавета стикалася із опором рідних і придворних, але незважаючи на їх невдоволення, займалась доброчинністю.

Вона була Царицею, але Їй це не заважало доглядати хворих і, якщо треба було, то навіть ночами сиділа біля їх ліжка.

Єлизавета була простою, відвертою. Бог у Неї завжди був на першому місці і, мабуть через це, вона так швидко стала Святою. Померла в 1231р., у віці 24 роки, а чотири роки по тому була оголошена Святою.

 

Останні новини

Єлизаветанки - місіонерки
Вже не перший рі...

Найпопулярніші

Юніорат
    Юніорат ...
Аспірантура
  Аспіранту...
Новіціат
  Новіціат ...