Єлизаветанки в Україні :
Previous Next
You are here:  
бл. Марія Луіза Меркерт PDF Друк E-mail

Матір, Марія Луіза Меркерт - самарянка з Ниси та співзасновниця Згромадження сестер святої Єлизавети.   

"Марія Луїза Меркерт, своїм життям дала нам приклад, як треба служити всім людям, не залежно від їх національності і віросповідання..." Таке свідоцтво про Марію Луїзу дав Архиєпископ Опольський, Альфонс Носсол.

  Ниса - початок дороги покликання.

Матір, Марія Луїза Меркерт народилася 21 вересня 1817 р. у м. Ниса (Польща). Була другою дитиною в родині. В ранньому дитинстві втратила батька, мама сама виховувала двох донечок. А після маминої смерті, Марія разом зі своєю сестрою Матильдою, приєдналася до Клари Вольф і Францискі Вернер та почили свою діяльність на славу Божу,  головною метою якої була турбота про хворих і покинутих у їхніх власних домівках.

  Марія Луїза відзначалася любов'ю до Бога та ближніх, великим милосердям щодо хворих, убогих, покинутих і сиріт, яких ототожнювала із самим Христом.  Вона була для них істиним образом доброго Самарянина та чинила все з глибокою вірою, надією та упованням на Боже Проведіння. Своє внутрішнє життя Марія Луїза, оживлювала молитвою і вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісусового, Божої Матері та св. Єлизавети Угорської, котру 

8 листопада  1850 року обрали за Покровительку Згромадження. А 4 вересня 1859 року єпископ Генрих Форстер затвердив Згромадження на правах  дієцезії і 15 грудня цього ж року всі сестри, одноголосно, обрали Марію Меркерт першою Генеральною Настоятельницею Згромадження, яким вона мудро та справедливо керувала протягом 13 років. У день 5 травня 1860 році Марія Луїза принесла чернечі обітниці, окрім ЧИСТОТИ, УБОГОСТІ та ПОСЛУХУ також допомоги бідним та потребуючим.

  Її називали коханою Матір'ю всіх, Матір'ю вбогих, Доброю Самарянкою. Виснажена роботою  хворобами померла маючи ознаки святості, 14 листопада 1872 року. А на радість нам усім 30 вересня 2007р Нисі (там де Вона починала свою діяльність) була зарахована до лику Блаженних.

Життєвим девізом Св. Єлизавети були слова з Євангелія Матвія: «…все що зробили одному з цих братів Моїх, те зробили Мені». І цими ж словами керувалась наша Співзасновниця, яка служили іншим людям з повною, радісною самовіддачею.

Дух, сілезької самарянки живе в наших серцях, думках і вчинках. Власне вона навчає нас, як в сучасному світі побачити хворих, бідних, потребуючих, дітей-сиріт і кожного, котрому необхідна наша допомога і духовна підтримка. 

 

 

 

 

Останні новини

Єлизаветанки - місіонерки
Вже не перший рі...

Найпопулярніші

Юніорат
    Юніорат ...
Аспірантура
  Аспіранту...
Новіціат
  Новіціат ...